Ziyarette Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Kahraman, BEBKA Genel Sekreteri Durak’a, Genç MÜSİAD’ın faaliyetleri ve yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.

Genç Ticaret Köprüsü projesi başta olmak üzere gençlerin vizyonunun gelişmesi ve iş hayatına katılımlarının sağlanması noktasında MÜSİAD’ın birçok projeyi hayata geçirdiğini dile getiren Başkan Abdüssamed Kahraman, projelerde paydaşlık yapmayı da çok önemsediklerini söyledi.
Başkan Kahraman şöyle konuştu:
“MÜSİAD olarak gençlerimizin piyasa şartlarına hâkim olması ve çağın gerekliliklerine uygun yetişmesi için eğitimler, çeşitli seminerler düzenliyoruz. Bu faaliyetlerimizin en önemlilerinden biri de Genç Ticaret Köprüsü projesi. Bu proje kapsamında uluslararası öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim veriyoruz. Eğitimden sonra organize ettiğimiz yarışma ile gençler ülkeleriyle ilgili sunumlar hazırlıyorlar. Bunun yanında öğrencilerin, MÜSİAD üyelerinin işletmelerindeki ihracat bölümlerinde istihdam edilmesini sağlıyoruz. BEBKA ile de iş birliği yaparak ülkemizin ekonomisine ve geleceğimiz olan gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak yeni projeler hayata geçirmek arzusundayız.”

BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Zeki Durak da ziyarette önümüzdeki dönemde bölgelerinde yapılacak projeleri değerlendirdiklerini kaydederek, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın belirlemiş olduğu Genç İstihdam Yılı kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında da fikir alışverişinde bulunduk. Genç MÜSİAD'ın önerileri doğrultusunda ortak projeleri de masaya yatırdık. Mevzuatımıza uygun her projenizi desteklemeye hazırız” şeklinde konuştu.