Reklamı kapat
Manşet16
Manşet16

TÜMSİAD’IN GÜNDEMİ E-İHRACAT

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bursa Şubesi (TÜMSİAD), Worldef ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliğiyle ‘E-İhracat Konferansı’ düzenledi. TÜMSİAD Bursa Şubesi dernek merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansa; Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Worldef Kurucu Başkanı Ömer Nart başta olmak üzere […]

14 Ekim 2019 - 12:23 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi. A+A-

TÜMSİAD’IN GÜNDEMİ E-İHRACAT

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bursa Şubesi (TÜMSİAD), Worldef ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliğiyle ‘E-İhracat Konferansı’ düzenledi.

TÜMSİAD Bursa Şubesi dernek merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansa; Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Worldef Kurucu Başkanı Ömer Nart başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte çok sayıda iş adamı katıldı.

Programın açılışında konuşan TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Barış Pınarı Harekâtına değinerek, ‘ Gönlümüz dualarımız Mehmetçikle beraber. Allah devletimizi ve Ordumuzu muzaffer eylesin’ dedi.

“E-TİCARET ÖNEMLİ BİR REKABET GÜCÜ SAĞLIYOR”

E-İhracat konusunun önemine vurgu yapan TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu şöyle konuştu: “Üyelerimizin rekabet gücüne ve yeni piyasalara açılmasına katkı olması ümidiyle Worldef ve Bursa Teknik Üniversitesi ile birlikte tertip ettiğimiz bu önemli konferanstan azami derecede istifade etmeliyiz. Dijitalleşen dünya, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını da doğrudan etkiledi. Globalleşen ve dijitalleşen dünyada e-ticaretin önemli bir rekabet gücü sağladığı hepimizin malumudur. Artık tüketiciler, kaliteli ürünleri, binlerce kilometre uzakta da olsa online olarak alabiliyor. Ülkemizde üretilen kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler de, dünyanın dört bir yanına ulaştırılmak için bekliyor. Bizler de bu ihtiyaçtan hareketle, çağa ayak uydurarak, üretim gücü yüksek olan şehrimizi ve üyelerimizi, E-İhracat konusunda bilinçlendirerek ülkemizin bölgesel bir e-ticaret merkezi olma vizyonuna katkılar sağlamayı hedefliyoruz.”

“TİCARETİN EKSENİ DEĞİŞTİ”

“Barış Pınarı Harekâtından dolayı Ordumuza muvaffakiyetler diliyorum” diyerek söze başlayan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan da, E-İhracat konferanslarını 18 şubede başlattıklarını, Bursa’nın da bunlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Doğan, “Dernek olarak 2010 yılından bu yana dijitalleşme ile ilgili ciddi aksiyonlar aldık. Türkiye, üreten genişleyen, ihracatta da büyüyen bir ülke. Bu anlamda her firma buna göre aksiyon almalı. Dijital dünya, bir devrim. İçinde yaşadığımız için belki bu değişimi çok derinden hissedemiyoruz ama gerçekten çok önemli bir dönemdeyiz. Ticaretin de ekseni değişti. İşte biz bu programlarla bu çalışmalarla üyelerimizi, e-ticaret konusunda yeterli seviyede bilinçlendirmek ve neticesinde de global pazarda rekabet edebilir hale gelmelerini sağlamak istiyoruz.”

Bu konferansları 2017’denbu yana yaptıklarını ve çok önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade eden Worldef Kurucu Başkanı Ömer Nart ise, “İstanbul’dan çıkan bu hareket, Anadolu’da da ciddi anlamda yayılmaya başladı. Çok ciddi ilgi ve talep gördü. Bu nedenle, önümüzdeki dönemde bu konferansları, yurt dışında da yapacağız. Bugün Türkiye’de e-ticaret yapan bir firmanın ortalama sepet tutarı, 120 lira civarı. Günlük 500 paket yaptığı durumda senede 18-20 milyon TL gibi bir ciroya tekabül ediyor. Bunlar çok önemli rakamlar. Bu konulara mutlaka eğilmeliyiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ülkemizin güvenliği için mücadele eden Askerlerimize dualar ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de, Üniversite olarak bu ve benzeri birçok çalışmada yol ortağı olmakla birlikte şehrin ve ülkenin hizmetinde olmak için hazır olduklarını ifade etti. Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım da, Teknoloji Transfer Ofisi olarak neler yaptıklarına dair bilgilendirmede bulundu.

UZMANLARDAN ÖNEMLİ SUNUMLAR

Konuşmaların ardından; Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Yıldırır Keser ‘E-İhracat Nedir’, TSOFT Ticaret Yazılımları Satış Müdürü Tolgay Çetinkaya ‘E-İhracat Yazılım Teknolojileri’, Worldef Bursa Temsilcisi Mustafa Sönmezay ‘Türkiye’de ve Dünyada E-Ticaret’, Altunbilekler E-Ticaret Müdürü Sedat Ateş ‘Global Marka Konumlandırma’ ve son olarak Perla Sofa Kurucusu Yusuf Tunç da ‘E-İhracat Başarı Hikâyesi’ konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirdi.

Program soru cevap bölümü ile son erdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Portekiz, Bursa ile işbirliği arayışında Portekiz, Bursa ile işbirliği arayışında...

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Portekiz’in Türkiye Büyükelçisi Paula Leal da Silva’yı ağırladı.   Büyükşehir Belediyesi...

BTM’den öğretmenlere özel bilgi şöleni BTM’den öğretmenlere özel bilgi şöleni...

  Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde öğretmeler gününe özel gerçekleştirilecek sempozyumda eğitimin geleceği ve geleceğin eğitim...

BUTEKOM laboratuvarları hizmet kalitesini artırıyor BUTEKOM laboratuvarları hizmet kalitesin...

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından gerçekleştirilen kapsam genişletm...

Hayat Hastanesi’nden örnek davranış Hayat Hastanesi’nden örnek davranı...

Hayat Hastanesi fidan dikme seferberliğine ortak oldu. Orhaneli Nalınlar köyün arazisine 200 adet çam fidanı dikerek dağ ilçelerinin ku...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Portekiz, Bursa ile işbirliği arayışında Portekiz, Bursa ile işbir...

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Portekiz’in Türkiy...

BTM’den öğretmenlere özel bilgi şöleni BTM’den öğretmenlere özel...

  Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde öğretmeler günün...

Bursa’nın su sıkıntısı yok Bursa’nın su sıkıntısı yo...

 – Bursa’da ‘yağmur yağmasa bile’ Şubat ayına kadar su...

Gençlik Meclisi’nde 3. Cakaloğlu dönemi Gençlik Meclisi’nde 3. Ca...

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Olağan Seçimli Genel ...

Spor Bakanlığı da Bursa için kesenin ağzını açtı Spor Bakanlığı da Bursa i...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ardından Gençlik ve Spor B...

MESLEKİ EĞİTİMDE PATENT VE FAYDALI MODEL İŞBİRLİĞİ MESLEKİ EĞİTİMDE PATENT V...

Uluslararası Patent Birliği (UPB), Bursa İl Milli Eğitim Müd...

ŞEHİT EROL OLÇOK MTAL’DEN MADALYALARA AMBARGO ŞEHİT EROL OLÇOK MTALR...

Denizli’de düzenlenen ve dünyaca ünlü şeflerin jüri üy...

MESLEKİ EĞİTİMDE ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ MESLEKİ EĞİTİMDE ÖNEMLİ İ...

Bursa Valiliği, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Ot...

BUTEKOM laboratuvarları hizmet kalitesini artırıyor BUTEKOM laboratuvarları h...

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tür...

Osmangazi Belediyesi ve Tapu Kadastro arasında protokol Osmangazi Belediyesi ve T...

Osmangazi Belediyesi, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile yaptığı...

TEKNOLOJİ HABERLERİ