Manşet16
Manşet16

Özcan Akan: 2023’te Bursa’yı Türkiye’nin En İyi Sağlık Kenti Yapmak İstiyoruz”

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardım Eğitim ve Kültür Gönüllüleri Derneği (OSDER) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantının konuğu Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan Oldu. BGKP’nin, KARDAV ve OSDER ev sahipliğinde, Salon Perla’da gerçekleştirilen 286’ıncı toplantısına Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Geleneksel ve Tamamlayıcı […]

09 Nisan 2019 - 15:41 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi. A+A-

Özcan Akan: 2023’te Bursa’yı Türkiye’nin En İyi Sağlık Kenti Yapmak İstiyoruz”

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardım Eğitim ve Kültür Gönüllüleri Derneği (OSDER) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantının konuğu Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan Oldu.

BGKP’nin, KARDAV ve OSDER ev sahipliğinde, Salon Perla’da gerçekleştirilen 286’ıncı toplantısına Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama (GETAT) Merkezi sorumlusu ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Mürsel Sali’nin yanı sıra platform üyesi STK’ların temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan ve BGKP’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan BGKP İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan, içinde bulunduğumuz mübarek 3 ayların İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

KARDAV ve OSDER’in faaliyetlerinden bahseden KARDAV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Sali ise KARDAV ve OSDER olarak, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmanın yanı sıra, Kuran Kursları ile kursiyerlere Kur’an-ı Kerim öğrettiklerini sözlerine ekledi.

“Son 10 yılda çok önemli sağlık yatırımları gerçekleşti”

BGKP’nın 286’ıncı olağan toplantısının konuğu olan Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan da, Bursa’da yapılan sağlık yatırımları hakkında BGKP üyelerine sunumda bulunda. Akan, “2002 yılından beri süregelen ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ kapsamında birçok önemli değişim yaşanmaya başladı. Ülkemizde olduğu gibi, ilimizde de başarıyla gerçekleşen sağlık reformları doğrultusunda, sağlık hizmetlerinin sunum kalitesi artmakta, kamu ve özel hastane yatırımları hızla çoğalmakta ve kamu hastanelerimiz Bursa’nın artan nüfusu ve gelişen sağlık teknolojileri ihtiyaçları kapsamında kabuk değiştirmeye devam etmektedir. İlimiz, sağlık hizmetleri sunumu açısından Güney Marmara’daki iller arasında merkez konumda yer almaktadır. İlimizde yalnızca Bursalılara değil, çevre illerden gelen vatandaşlarla birlikte yaklaşık 5 buçuk milyonluk bir nüfusa sağlık hizmetleri verilmektedir. Bursa Sağlık Müdürlüğü olarak yatırımlarımızı planlarken bu perspektif üzerinden değerlendiriyoruz. Ayrıca şehrin sağlıktaki ihtiyacı ve gelişme trendlerini de göz önünde bulundurarak yatırımlarımıza yön veriyoruz” dedi.

Bursa’da son 10 yılda çok önemli sağlık yatırımları gerçekleştirildiğini ifade eden Akan, “Şehrimizde yapımı tamamlanan ve inşaatı devam eden önemli sağlık yatırımlarının yanı sıra, ilçelerimize de yeni hastane yapımlarını tamamladık. Bunun yanı sıra aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri, sağlıklı hayat merkezleri ve acil sağlık hizmetleri istasyonları sayısında büyük bir artış yaşandı. Bursa, çevre illerle birlikte 5,5 milyonluk bir hinterlanda hizmet sunuyor. Amacımız 2023 yılında tüm sağlık yatırımlarımızı tamamlayarak Bursa’yı Türkiye’nin en sağlık kenti yapmak” diye konuştu.

Türkiye’deki ilk ve tek en kapsamlı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi

Toplantıda GETAT Merkezi hakkında bilgilendirmelerde bulunan GETAT Merkezi Sorumlusu Mürsel Sali de, “Türkiye’deki ilk ve tek en kapsamlı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi olarak planlanan bina GETAT Merkezi olarak projelendirilmiş veYüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma bağlı olarak hizmet vermektedir. Ozonterapi, Mezoterapi, Homeopati, Fitoterapi, Kupa (Hacamat), Akupunktur, Sülük, Hipnoz gibi 11 farklı uygulama ile hizmet vermeye başlamıştır. Böylece bu tedavilerin merdiven altında uygulanmasının önüne geçilip, bu tedavilerin bilimsel manada, hastane güvencesiyle uygulanması sağlacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda, Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan’a ve GETAT Merkezi Sorumlusu Mürsel Sali’ye günün anısı olarak, BGKP İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan tarafından hediye takdim edildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor...

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardı...

Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Kollarına Teşekkür Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Koll...

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardı...

Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a H...

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardı...

MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti… MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyaret...

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) 286’ıncı olağan toplantısını Kardeşlik ve Dayanışma Vakfı (KARDAV) ile Osmangazi Sosyal Yardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor Geleneksel sanatlar festi...

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi t...

Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Kollarına Teşekkür Dündar’dan AK Parti Osman...

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangaz...

Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti Doruk Sağlık Grubu’ndan B...

Doruk Sağlık Grubu kurucu ortaklarından ve AK Parti Bursa Mi...

MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti… MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırl...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubes...

Tarihi Çarşı Küllerinden Doğdu Tarihi Çarşı Küllerinden ...

Tarihi Çarşı’da 2015 yılında çıkan yangında büyük zarar göre...

Büyükşehir’in 2018 yılı faaliyet raporuna onay Büyükşehir’in 2018 yılı f...

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında topla...

ÜniSporFest’te ödül coşkusu ÜniSporFest’te ödül coşku...

Nilüfer Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik düze...

Bursa Bilim Festivali’ne rekor başvuru Bursa Bilim Festivali’ne ...

Türkiye’nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo içi...

Almanya’dan Bursa’ya dostluk köprüsü Almanya’dan Bursa’ya dost...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Almanya’dan ...

Osmangazi’de Sosyal Denge Protokolü İmzalandı Osmangazi’de Sosyal Denge...

Osmangazi Belediyesi, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Bir...

TEKNOLOJİ HABERLERİ