Reklamı kapat
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

 ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM…

BURSA – Bursa’da mesleki eğitim veren liselerle yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştirecek. Önümüzdeki günlerde MÜSİAD Bursa Şubesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkililerinin katılacağı bir toplantıda, işbirliği yapılabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. MÜSİAD Bursa Şubesi […]

26 Şubat 2020 - 11:46 'de eklendi ve 5732 kez görüntülendi. A+A-

 ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM…

BURSA – Bursa’da mesleki eğitim veren liselerle yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştirecek. Önümüzdeki günlerde MÜSİAD Bursa Şubesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkililerinin katılacağı bir toplantıda, işbirliği yapılabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Şube Müdürü Bülent Altıntaş, Okul Müdürü Musa İncekara ve öğretmelerle bir araya geldi.

“Uzun soluklu bir birliktelik”

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen buluşmada konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, “MÜSİAD Bursa Şubesi olarak ‘meslek lisesi memleket meselesi’ düsturu ile hareket ediyor, her yıl belirlediğimiz bir okulu merceğimize alıyoruz ve o okulumuzla birlikte çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönem Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bu manada çalışmalar yürütmüştük. Şimdi de Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştireceğiz” dedi.

Nihat Alpay, MÜSİAD Bursa Şubesi’nin 250 üyesi bulunduğunu; üyelerin yaklaşık 120’sinin bu okulda verilen eğitimlerin iştigal alanına üretim yaptığını, bu bağlamda sağlanacak işbirliğinin, sektörün yetişmiş eleman noktasında duyduğu ihtiyacın fazlasıyla giderebileceğine işaret etti.

“İletişimi güçlendirelim”

Uzun soluklu işbirliklerinin sonuçlarının, daha verimli olduğunu ve beklentileri tam manasıyla karşıladığını ifade eden Alpay, “”Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Stajdan tutun da mezun olduktan sonra istihdama varıncaya kadar pek çok konuda işbirliği yapabilir, katkı koyabiliriz.  Her şeyden önce iletişim mekanizmasını işletmemiz gerekiyor.

Önce iletişim mekanizmasının güçlenmesi gerekiyor. Bugün ilk ziyaretimiz ve temasımız gerçekleşti. Bunu kurulacak komite ile rutin şekilde yapmak gerekiyor.  MÜSİAD Bursa Şubesi için heyecanlı bir iş olacağı kanaatindeyim. İnanıyorum ki yapacağımız iş gerek Bursa’ya gerekse de Türkiye’ye örnek olacaktır. Bu noktada öncü olabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

“Gençleri gençlerle de buluşturalım” önerisi

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay nezdinde MÜSİAD üyelerine, mesleki eğitim konusunda gösterdikleri hassasiyet adına teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, toplantılar ve buluşmalar vesilesiyle bir araya geldikçe örnek fikirlerin ortaya çıkacağına inandığını söyledi.

Genç MÜSİAD’ı da sürece dahil etmeyle, lisede okuyan öğrencilere girişimcilik alanında da katkılar sunulabileceğine işaret eden Dülger, örnekleri bizatihi gören öğrencilerin bu sayede ufuklarının açılacağını dile getirdi.  Dülger, “Yapılacak her aktivitenin, etkinliğin ve çalışmanın Bursa ve ülke için rol model olacağına inanıyorum” dedi.

Bin 550 öğrencinin ve 135 öğretmenin bulunduğu okulda 6 bölümde eğitim verildiğini belirten Okul Müdürü Musa İncekara ise MÜSİAD Bursa Şubesi ile işbirliği yapacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye personeline yangın tatbikatı Belediye personeline yangın tatbikatı

Mustafakemalpaşa Belediyesi personeline yönelik yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularında eğitim ve tatbikat çalışma...

OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI… OSMANGAZİLİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI…...

Özel Osmangazi Okulları 1670 OG-ROBOTEC robot takımı, dünyanın en çok katılımlı ve en büyük Robotik Yarışması olan Vex Robotics’in İsta...

Liseli öğrencilerden Başkan Aktaş’a teşekkür Liseli öğrencilerden Başkan Aktaş’a teşe...

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’daki okullarda düzenlenen Doğudan Gelen Işık-Müslüman Bilim Adamları konferanslarına katılan lis...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bursa, kendi maskesini üretiyor Bursa, kendi maskesini ür...

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUSMEK bünyesinde kuru...

Bursa Adliyesi’nde Koronavirüs Önlemi Bursa Adliyesi’nde Korona...

Vatandaşların sağlığı için koronavirüs ile mücadele kapsamın...

Yıldırımlılara Psikolojik Destek Yıldırımlılara Psikolojik...

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı etkin...

BUÜ’lü akademisyenler salgın riskini ‘Uludağ’ ile aşacak BUÜ’lü akademisyenler sal...

Sağlık Bakanlığı tarafından riskli işlemler arasında gösteri...

İnegöl’de İstişareler Telekonferansla Sürdürülüyor İnegöl’de İstişarel...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm görüşme ve toplantılar...

Pazar Yerlerine El Dezenfektanı Pazar Yerlerine El Dezenf...

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs tedbirlerine yönelik başla...

BTSO Acil Eylem Planıyla Türkiye’ye Örnek Oldu BTSO Acil Eylem Planıyla ...

Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası konumunda bulun...

BESAŞ’tan dev sevkiyat BESAŞ’tan dev sevkiyat

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da her gün y...

Başkan Yılmaz’dan Pazarda Koronavirüs Denetimi Başkan Yılmaz’dan Pazarda...

Yıldırım Belediyesi, tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülked...

BTSO Meslek Komitelerinde ‘Dijital Toplantı’ Dönemi Başladı BTSO Meslek Komitelerinde...

Tüm dünyayı etkisi altına alan ?koronavirüs salgınına karşı ...

TEKNOLOJİ HABERLERİ