Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

 ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM…

BURSA – Bursa’da mesleki eğitim veren liselerle yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştirecek. Önümüzdeki günlerde MÜSİAD Bursa Şubesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkililerinin katılacağı bir toplantıda, işbirliği yapılabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. MÜSİAD Bursa Şubesi […]

26 Şubat 2020 - 11:46 'de eklendi ve 9201 kez görüntülendi. A+A-

 ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM…

BURSA – Bursa’da mesleki eğitim veren liselerle yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştirecek. Önümüzdeki günlerde MÜSİAD Bursa Şubesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkililerinin katılacağı bir toplantıda, işbirliği yapılabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Şube Müdürü Bülent Altıntaş, Okul Müdürü Musa İncekara ve öğretmelerle bir araya geldi.

“Uzun soluklu bir birliktelik”

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen buluşmada konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, “MÜSİAD Bursa Şubesi olarak ‘meslek lisesi memleket meselesi’ düsturu ile hareket ediyor, her yıl belirlediğimiz bir okulu merceğimize alıyoruz ve o okulumuzla birlikte çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönem Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bu manada çalışmalar yürütmüştük. Şimdi de Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliğini geliştireceğiz” dedi.

Nihat Alpay, MÜSİAD Bursa Şubesi’nin 250 üyesi bulunduğunu; üyelerin yaklaşık 120’sinin bu okulda verilen eğitimlerin iştigal alanına üretim yaptığını, bu bağlamda sağlanacak işbirliğinin, sektörün yetişmiş eleman noktasında duyduğu ihtiyacın fazlasıyla giderebileceğine işaret etti.

“İletişimi güçlendirelim”

Uzun soluklu işbirliklerinin sonuçlarının, daha verimli olduğunu ve beklentileri tam manasıyla karşıladığını ifade eden Alpay, “”Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Stajdan tutun da mezun olduktan sonra istihdama varıncaya kadar pek çok konuda işbirliği yapabilir, katkı koyabiliriz.  Her şeyden önce iletişim mekanizmasını işletmemiz gerekiyor.

Önce iletişim mekanizmasının güçlenmesi gerekiyor. Bugün ilk ziyaretimiz ve temasımız gerçekleşti. Bunu kurulacak komite ile rutin şekilde yapmak gerekiyor.  MÜSİAD Bursa Şubesi için heyecanlı bir iş olacağı kanaatindeyim. İnanıyorum ki yapacağımız iş gerek Bursa’ya gerekse de Türkiye’ye örnek olacaktır. Bu noktada öncü olabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

“Gençleri gençlerle de buluşturalım” önerisi

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay nezdinde MÜSİAD üyelerine, mesleki eğitim konusunda gösterdikleri hassasiyet adına teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, toplantılar ve buluşmalar vesilesiyle bir araya geldikçe örnek fikirlerin ortaya çıkacağına inandığını söyledi.

Genç MÜSİAD’ı da sürece dahil etmeyle, lisede okuyan öğrencilere girişimcilik alanında da katkılar sunulabileceğine işaret eden Dülger, örnekleri bizatihi gören öğrencilerin bu sayede ufuklarının açılacağını dile getirdi.  Dülger, “Yapılacak her aktivitenin, etkinliğin ve çalışmanın Bursa ve ülke için rol model olacağına inanıyorum” dedi.

Bin 550 öğrencinin ve 135 öğretmenin bulunduğu okulda 6 bölümde eğitim verildiğini belirten Okul Müdürü Musa İncekara ise MÜSİAD Bursa Şubesi ile işbirliği yapacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yıldırım Belediyesi Gençlerin Geleceğine Yön Veriyor Yıldırım Belediyesi Gençlerin Geleceğine...

Eğitime verdiği destekle çocukların ve gençlerin yanında olan Yıldırım Belediyesi, oluşturduğu YKS Tercih Noktaları’yla da öğrencilere ...

Büyükşehir’den mikromekaniğe makro destek Büyükşehir’den mikromekaniğe makro...

Bursa’da, eğitime destek veren projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde ku...

Memur adaylarına ücretsiz KPSS eğitimi Memur adaylarına ücretsiz KPSS eğitimi...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Birlik Vakfı katkılarıyla Bursa Pegem Akademi tarafından düzenlenen ‘KPSS Fest’, me...

Üniversite Adaylarına Tercih Danışmanlığı Desteği Üniversite Adaylarına Tercih Danışmanlığ...

Osmangazi Belediyesi, üniversite sınavına giren öğrencilerin tercihlerini bilinçli ve doğru bir şekilde yapması adına ücretsiz olarak T...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ebelikte Sanal Gerçeklik Dönemi Ebelikte Sanal Gerçeklik ...

Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ...

Yeni Yerleşim Alanlarının Yolları Açılıyor Yeni Yerleşim Alanlarının...

İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde yeni yerleşim alan...

Bursa’da dönüşümün fitili ateşlendi Bursa’da dönüşümün ...

 Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin İstanbul’dan gelişte vi...

Yıldırım’da Mesafeli Spor Yıldırım’da Mesafeli Spor...

Sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilçede...

Çevikel, Sanayiciyi Pandemi Durduramadı Çevikel, Sanayiciyi Pande...

Haziran ayı sanayi üretim endeksi rakamlarını değerlendiren ...

Ödünç, Bursa’nın her kilometresinde… Ödünç, Bursa’nın he...

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesi sonras...

TOKİ’den ‘Mevlana’ Desteği TOKİ’den ‘Mevlana’ Desteğ...

Yıldırım Belediyesi, Mevlana Mahallesi 7. ve 8. Etap Kentsel...

Modern Barınak Türkiye’ye Örnek Oluyor Modern Barınak Türkiye’ye...

Avrupa’nın en modern hayvan barınağı olan Osmangazi Belediye...

Kaşıkcı: “Önlem yorgunluğuna dikkat!” Kaşıkcı: “Önlem yor...

Covid-19’un en çok tanıdık kişiler vasıtası ile bireyl...

Osmangazi’de su kesintisi Osmangazi’de su kesintisi...

BUSKİ’den yapılan açıklamaya göre Osmangazi ilçesinde ...

TEKNOLOJİ HABERLERİ