Reklamı kapat
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

MÜSİAD YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’I AĞIRLADI

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin konuğu oldu. Ziyarette konuşan Yılmaz, “2019 yılını Mali Disiplin Yılı olarak belirlemiştik. Bu konudaki hedeflerimize ulaştık. 2020 ise Fen İşleri Yılı olacak” dedi. MÜSİAD Bursa Şubesi şehrin önemli paydaşlarıyla bir araya gelmeyi sürdürürken son olarak Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı, Dernek […]

11 Mart 2020 - 11:22 'de eklendi ve 4557 kez görüntülendi. A+A-

MÜSİAD YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’I AĞIRLADI

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin konuğu oldu. Ziyarette konuşan Yılmaz, “2019 yılını Mali Disiplin Yılı olarak belirlemiştik. Bu konudaki hedeflerimize ulaştık. 2020 ise Fen İşleri Yılı olacak” dedi.

MÜSİAD Bursa Şubesi şehrin önemli paydaşlarıyla bir araya gelmeyi sürdürürken son olarak Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı, Dernek Merkezi’nde misafir etti. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Yılmaz, Yıldırım’da yürütülen çalışmalar ve gelecek dönem projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yıldırım’ın Osmangazi’den sonra Bursa’nın en fazla nüfusa sahip, ikinci ilçesi olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Yıldırım’ı tanımlarken herkes zor kısmından bahsediyor. Ancak güzelliğinden bahsetmek bizim için daha motive edici. Yıldırım Beyazıt, Çelebi Mehmet, Emir Sultan, Cumalıkızık hem Bursa’nın, hem de Yıldırım’ın ön plana çıkarması gereken değerleri. Uludağ’ın eteklerinde olan ilçemiz, Gökdere’si, Deliçay, Hacivat Deresi’yle beraber güzel rekreasyon yerleri olan bir bölge. Yıldırım böyle kadim bir ilçe. Biz Emir Sultan gibi gönül sultanı ve Çelebi Mehmet gibi derleyici toparlayıcı olma motivasyonuyla yola çıktık. Bunları da, göreve geldiğimizden beri uygulamaya çalışıyoruz” dedi.

“Şehir canlı bir organizmadır”

Yıldırım’ın ülkenin ve gönül coğrafyasının gelen çeşitli göçlerle beraber, farklı renklerin ve kimliklerin buluştuğu bir nokta olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “658 bin nüfusumuz var. Bizim buradaki temel problemimiz imar. Hızlı şehirleşmenin getirdiği bir takım zorluklar yaşanıyor. Şehirleşmenin önünde kalıcı bir imar programı olmamış maalesef, çeşitli nedenlerle. Bunun düzeltilmesi için Bakanlığımızla bir takım temaslarda bulunduk. TBMM’de geçtiğimiz günlerde bunun ilgili bir düzenleme geçti, umarız ki bundan sonraki süreçte, şehirleşmenin önüne engel olacak bir takım uygulamalarla karşılaşmayız. Şehir canlı bir organizmadır. Boş bir alanda iş yaparmış gibi, şehir planlayamazsınız. Canlı organizmaya müdahale ederken, radikal kararlar almanız ona zarar verebilir. Biz de bu hassasiyeti göz önünde bulunduruyoruz. Kentsel dönüşümde, büyük alanların dönüşümü yerine, küçük ölçekli, ada bazlı dönüşümler gerçekleştirmeyi istiyoruz. Bunda da özel sektörün işlerini kolaylaştıracak çözümler bulacağız ve kentsel dönüşümü belediye, özel sektör işbirliğiyle çözmek için adımlar atacağız” diye konuştu.

“Gençlerimizi üretime yönlendirmek istiyoruz”

Yıldırım Belediyesi’nin 2020 hedeflerinden de bahseden Başkan Yılmaz şunları söyledi; “2019 yılını Mali Disiplin Yılı olarak belirlemiştik. Bu konudaki hedeflerimize ulaştık. 2020 ise Fen İşleri Yılı olacak. 2019’da edindiğimiz kültürü daha ileri taşıyacağız. Şehir deyince, bizim aklımıza insan geliyor. Onlara daha rahat ve huzurlu yaşadıkları, caddeleri, sokakları, yolları ve kaldırımları temiz bir şehir sunmak istiyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için de önemli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam edeceğiz. İŞKUR, BTSO ve BEKSİAD işbirliğiyle kurduğumuz istihdam ofisinde, vatandaşlarımıza fayda sağlamak, gençlerimizi üretime yönlendirmek istiyoruz.”

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı MÜSİAD’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ise, “Şehrin erkleriyle birlikte yaptığımız toplantılar bizim için çok önemli. Bizler de kendi merak ettiklerimizi iletiyoruz. Yıldırım Belediyesi, üç merkez ilçenin, ikinci büyük ilçesi ve Bursa’nın en eski yerleşimlerden biri. Yıldırım, çeşitli zorluklarının yanı sıra, kadim medeniyetimizin önemli unsurlarını bünyesinde barındıran, hem tarihi hem de turistik açıdan değerli bir ilçemiz. Başkanımıza burada gerçekleştireceği çalışmalar için başarılar diliyorum” dedi.

Ziyarette Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin sorularını da cevapladı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bursa, kendi maskesini üretiyor Bursa, kendi maskesini üretiyor

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUSMEK bünyesinde kurulan tesiste, günlük 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı. Aynı zamand...

BTSO Meslek Komitelerinde ‘Dijital Toplantı’ Dönemi Başladı BTSO Meslek Komitelerinde ‘Dijital Topla...

Tüm dünyayı etkisi altına alan ?koronavirüs salgınına karşı Bursa iş dünyasına yönelik acil eylem planını hızlı şekilde hayata geçiren ...

ÖZEL HAYAT HASTANESİ 42’NCİ YAŞINI KUTLADI… ÖZEL HAYAT HASTANESİ 42’NCİ YAŞINI KUTLA...

BURSA – Bursa’da 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Özel Hayat Hastanesi, 42 yaşında. 42’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bursa, kendi maskesini üretiyor Bursa, kendi maskesini ür...

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUSMEK bünyesinde kuru...

Bursa Adliyesi’nde Koronavirüs Önlemi Bursa Adliyesi’nde Korona...

Vatandaşların sağlığı için koronavirüs ile mücadele kapsamın...

Yıldırımlılara Psikolojik Destek Yıldırımlılara Psikolojik...

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı etkin...

BUÜ’lü akademisyenler salgın riskini ‘Uludağ’ ile aşacak BUÜ’lü akademisyenler sal...

Sağlık Bakanlığı tarafından riskli işlemler arasında gösteri...

İnegöl’de İstişareler Telekonferansla Sürdürülüyor İnegöl’de İstişarel...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm görüşme ve toplantılar...

Pazar Yerlerine El Dezenfektanı Pazar Yerlerine El Dezenf...

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs tedbirlerine yönelik başla...

BTSO Acil Eylem Planıyla Türkiye’ye Örnek Oldu BTSO Acil Eylem Planıyla ...

Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası konumunda bulun...

BESAŞ’tan dev sevkiyat BESAŞ’tan dev sevkiyat

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da her gün y...

Başkan Yılmaz’dan Pazarda Koronavirüs Denetimi Başkan Yılmaz’dan Pazarda...

Yıldırım Belediyesi, tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülked...

BTSO Meslek Komitelerinde ‘Dijital Toplantı’ Dönemi Başladı BTSO Meslek Komitelerinde...

Tüm dünyayı etkisi altına alan ?koronavirüs salgınına karşı ...

TEKNOLOJİ HABERLERİ