Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

Metin Akpınar ‘İyi ki Yapmışım’ ile Nilüfer’e geliyor

Nilüfer Belediyesi, usta sanatçı Metin Akpınar’ın hayatını anlatan  ‘İyi ki Yapmışım’ isimli belgeseli Bursalılarla buluşturuyor. Balat Atatürk Ormanı’ndaki gösterime katılacak olan sanatçı Metin Akpınar, daha sonra sanatseverlerle söyleşi de gerçekleştirecek.   Türkiye tiyatro tarihi açısından kendi alanında çok önemli bir değer olan Metin Akpınar’ın hayatını anlatan  ‘İyi ki Yapmışım’  isimli belgesel, İstanbul’dan sonra Bursa’da gösterime […]

26 Ağustos 2020 - 11:08 'de eklendi ve 8234 kez görüntülendi. A+A-

Metin Akpınar  ‘İyi ki Yapmışım’ ile Nilüfer’e geliyor

Nilüfer Belediyesi, usta sanatçı Metin Akpınar’ın hayatını anlatan  ‘İyi ki Yapmışım’ isimli belgeseli Bursalılarla buluşturuyor. Balat Atatürk Ormanı’ndaki gösterime katılacak olan sanatçı Metin Akpınar, daha sonra sanatseverlerle söyleşi de gerçekleştirecek.

 

Türkiye tiyatro tarihi açısından kendi alanında çok önemli bir değer olan Metin Akpınar’ın hayatını anlatan  ‘İyi ki Yapmışım’  isimli belgesel, İstanbul’dan sonra Bursa’da gösterime girecek. Nilüfer Belediyesi, Türk Tiyatro tarihinin bir dönemine damga vurmuş olan Devekuşu Kabare dönemi ile birlikte Metin Akpınar’ın tüm yaşamını mercek altına alan “İyi ki Yapmışım” belgeselini, Balat Atatürk Ormanı’nda sanatseverlerle buluşturacak.

Metin Akpınar’ın Devekuşu Kabere ile Bursa’da sahnelediği oyunlar ve Bursa’daki anılarının da yer aldığı belgesel, geçen Temmuz ayında  39. İstanbul Film Festivali kapanış töreninde gerçekleşen gösterimin ardından  İstanbul dışında ilk kez Bursa’da izleyici karşısına çıkacak.

Selçuk Metin’in yönetmenliğini üstlendiği belgesel, Metin Akpınar’ın sadece kariyerine değil, kişisel yaşamına da büyüteç tutuyor. 1940’lar Türkiye’sinin zorlu koşullarından çıkarak alanının tartışmasız en saygın isimlerinden biri haline gelen sanatçının yaşam öyküsü, belgeselde tanıklıklarla anlatılıyor.
Türkiye tiyatrosuna büyük bir değer katmış olan Metin Akpınar’ın yaşamını anlatan belgesel, sanatçıyı, sahne ve beyazperde yapıtlarından tanıyanlar için de kişisel yaşamına bir pencere de açıyor.

Kabare tiyatrosuyla başladığı ve altmış yıla yaklaşan olağanüstü kariyerini film ve dizi projeleri ile sürdüren ve yaşamına sayısız yapıt sığdıran Metin Akpınar’ı, genç nesillere, onu bir insan olmanın yanı sıra alanına büyük emek vermiş bir oyuncu ve bir tiyatro emektarı olarak tanıtmayı amaçlayan belgesel 3 Eylül Perşembe günü Bursa’da sanatseverlerle buluşacak.

Tilbe Saran’ın anlatıcılığını üstlendiği projede Metin Akpınar’ın yanı sıra Demet Akbağ, Ferhan Şensoy, Kandemir Konduk, Perran Kutman, Nevra Serezli, Umur Bugay, Ahmet Gülhan, Selma Sonat ve daha bir çok profesyonel ile Dikmen Gürün, Zeynep Oral gibi saygın akademisyenler ve Akpınar’ın yaşamına tanıklık etmiş dostları yer alıyor.

Zeynep Miraç’ın senaryosunu yazdığı, müziklerini Murat Evgin, görüntü yönetmenliğini de Uğur İçbak’ın yaptığı ‘İyi ki Yapmışım’ belgeselini izlemek isteyenler biletleri 27 Ağustos Perşembe gününden itibaren  bilet.nilufer.bel.tr adresinden alabilecek.

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yıldırım’da Yatırımlar Hız Kesmiyor Yıldırım’da Yatırımlar Hız Kesmiyor...

Yıldırım Belediyesi mevcut parklarda yaptığı revizyon çalışmaları ile parkların bakım ve onarımını gerçekleştirirken ilçeye yeni parkla...

Sağlıkçılara vitamin takviyesi Sağlıkçılara vitamin takviyesi

Bursa’da Covid 19 nedeniyle karantinada bulunan vatandaşların bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla her gün yaklaşık 400 ailey...

İhracat Üssü Bursa ABD Pazarını Hedefliyor İhracat Üssü Bursa ABD Pazarını Hedefliy...

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Bursa, ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmine en yüksek düzeyde katkı sağlamayı hedefliyor. Burs...

‘Bu şehirde engel yok’ diyeceğiz ‘Bu şehirde engel yok’ diyec...

Sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında kadın, yaşlı ve engelliler gibi toplumun dezavantajlı gruplarına pozitif ayrımcılık uygula...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yıldırım’da Yatırımlar Hız Kesmiyor Yıldırım’da Yatırımlar Hı...

Yıldırım Belediyesi mevcut parklarda yaptığı revizyon çalışm...

Sağlıkçılara vitamin takviyesi Sağlıkçılara vitamin takv...

Bursa’da Covid 19 nedeniyle karantinada bulunan vatandaşları...

İhracat Üssü Bursa ABD Pazarını Hedefliyor İhracat Üssü Bursa ABD Pa...

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Bursa, ABD ile 100 milyar ...

‘Bu şehirde engel yok’ diyeceğiz ‘Bu şehirde engel y...

Sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında kadın, yaşlı ve...

Hamitler’in Sokakları Asfaltlandı Hamitler’in Sokakları Asf...

İlçedeki asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Osman...

Bursa’ya Yeni Teknopark Bursa’ya Yeni Teknopark

Ulusal ve uluslararası girişimcilerin, ülkemizin bilim ve te...

Cerrah Pazaryerinin Kuraları Çekildi Cerrah Pazaryerinin Kural...

İnegöl Belediyesi’nin düzenleme çalışmasını tamamladığı ve C...

Üniversite-Sanayi işbirliği 2244 protokolleri ile güçleniyor Üniversite-Sanayi işbirli...

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora...

Kalp hastalığı olan çocuklardaki 12 belirtiye dikkat! Kalp hastalığı olan çocuk...

Çocukluk dönemindeki kalp hastalıkları yetişkinlerdeki kadar...

40 yaşından sonra gözlere dikkat 40 yaşından sonra gözlere...

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Göz Hastalıkları Uzman...

TEKNOLOJİ HABERLERİ