Özel Hayat Hastanesi hizmetteki 40. yılında, yeni binasında..

1 ay önce
379 kez görüntülendi

Özel Hayat Hastanesi hizmetteki 40. yılında, yeni binasında..

Bursa Özel Hayat Hastanesi hizmetteki 40. yılında, yeni binasında Bursa’nın en yeni yatırımı olarak hizmete girdi.

Bursa’nın yeni sağlık yatırımı olarak, Ankara Yolu üzerinde hizmet vermeyi 20 bin metrekarelik alanında sürdürecek olan Özel Hayat Hastanesi’nde; 18 branşta poliklinik hizmeti veren, 11 yenidoğan yoğun bakım yatağı, 4 modern doğum salonu, 12 yataklı yoğun bakım ünitesi, biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarlarının yanı sıra; radyoloji ünitesi, 22 yatak kapasiteli fizik tedavi ünitesi ve 6 yataklı rehabilitasyon ünitesi, 4’ü süit, 4’ü VIP olmak üzere 90 oda yer alıyor.

Tam donanımlı 7 ameliyathanede birçok cerrahi operasyona olanak tanınırken, medikal estetik ünitesinde de lazer epilasyon, cilt yenileme, zayıflama ve saç ekimi ile ayak bakımı hizmeti de sunuyor. 4 bin metrekaresi kapalı, 500 metrekaresi açık olmak üzere, toplamda 200 araç kapasiteli otoparkın da mevcut olduğu 14 katlı tesis, konforlu acil servis ve poliklinik bekleme alanlarıyla da dikkat çekiyor.

2013 yılında hayatını kaybeden Bursa Göğüs Hastanesi kurucusu ve başhekimi Dr. İsmail Fakı’nın adının verildiği 130 kişi kapasiteli konferans salonu, hastanenin 10. katında yer alıyor.

Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul; Bursa’nın Türkiye’nin sağlık üssü olma yolunda hızla ilerlediğini ifade etti. Yeni yapılanma süreci ile  istihdam seferberliğine katkı sağladıklarını vurgulayan Dr. Ahmet Özkul; Özel Hayat Hastanesi’nin bugün itibariyle 370 olan personel sayısını bir yıl içinde 500’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Özkul son olarak; Hayat Tıp Merkezi ile Özkul OSGB’nin, hastanenin eski yeri olan İnönü Caddesi’nde hizmet verdiğini, ayrıca Hayat Sağlık Vakfı’nın da çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık