Kedili Tekke Kültür Merkezi Oluyor

6 ay önce
135 kez görüntülendi

Kedili Tekke Kültür Merkezi Oluyor

 

Osmangazi Belediyesi’nin tarihi ve kültürel mirası yeniden ayağa kaldırma adına en önemli projelerinden olan Tarihi Kedili Tekke’deki çalışmalar son aşamaya geldi.

Muradiye Mahallesi’nde 16. yüzyıla ait yapı olan Kedili Tekke, Osmangazi Belediyesi’nin yürüttüğü rekonstrüksiyon çalışmaları ile atıl vaziyetten kurtarılarak kültür merkezi olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Aslına uygun olarak yeniden inşa edilen ve 3 oda, 1 mutfak, 1 sofa ve avlusu bulunan tarihi binadaki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.

Kedili Tekke’deki çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tarihi binanın kısa bir süre sonra kültür merkezi olarak hizmet vereceğini belirtti. Dündar, “Kedili Tekke, 16. yüzyıldan kalma tarihi bir eser. Bu binadaki rekonstrüksiyon çalışmaları artık bitmek üzere. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız bu tarihi bina, kültür merkezi olarak hizmet verecek. Kedili Tekke’de yaptığımız çalışmalar, diğer tarihi yapıların da restorasyonuna öncü oldu. Osmangazi Belediyesi olarak tarihi kimliğimizi ortaya çıkarmaya katkı sağlayacak çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık