Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

Karacabey’de ‘özel eğitim okulu’ için sevindirici gelişme

Karacabey’de yıllardır ihtiyaç duyulan engelli öğrencilere yönelik özel eğitim okulunun açılması konusunda, önemli bir gelişme yaşandı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, beraberindeki heyetle kentin önemli değerlerinden biri olan Matlı Gıda Grubu’na gerçekleştirdiği ziyarette, Karacabey’in yıllardır ihtiyaç duyduğu özel eğitim okulu gündeme getirilirken, Matlı ailesi de destek olma konusuna son derece olumlu yaklaştı. Karacabey Belediyesi’nin, ilçede […]

23 Temmuz 2020 - 14:20 'de eklendi ve 1691 kez görüntülendi. A+A-

Karacabey’de ‘özel eğitim okulu’ için sevindirici gelişme

Karacabey’de yıllardır ihtiyaç duyulan engelli öğrencilere yönelik özel eğitim okulunun açılması konusunda, önemli bir gelişme yaşandı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, beraberindeki heyetle kentin önemli değerlerinden biri olan Matlı Gıda Grubu’na gerçekleştirdiği ziyarette, Karacabey’in yıllardır ihtiyaç duyduğu özel eğitim okulu gündeme getirilirken, Matlı ailesi de destek olma konusuna son derece olumlu yaklaştı.

Karacabey Belediyesi’nin, ilçede yaşayan engelli bireyler için ‘Engelsiz bir Karacabey’ hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar, güzel gelişmeleri de beraberinde getiriyor.

 

Kentte yıllardır ihtiyaç duyulan engelli öğrencilere yönelik özel eğitim okulunun açılması konusunda önemli bir gelişme yaşandı.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, beraberindeki heyetle birlikte kentin önemli değerlerinden biri olan Matlı Gıda Grubu’na gerçekleştirdiği ziyarette, Karacabey’in yıllardır ihtiyaç duyduğu özel eğitim okulu için Matlı ailesinden olumlu dönüşler alındı.

 

Ziyarette; Başkan Özkan’ın yanı sıra Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan yer aldı.

 

Görüşmede; Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda da Matlı Gıda Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile AK Parti 24. ve 25. dönem Bursa Milletvekili ve Matlı Gıda Grubu Genel Müdürü Önder Matlı da hazır bulundu.

 

Matlı ailesi sıcak baktı

 

Ziyaret sebebi olan ve ilçede yıllarca eksikliği hissedilen özel eğitim okulu ile ilgili gerçekleşen görüşme Matlı ailesi tarafından olumlu karşılanarak, müjde ile sonlandı.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde yıllardır engelli öğrencilerimize yönelik okullarda oluşturulan özel sınıflarda eğitim veriliyordu. Artık bu karma sistemden farklı olarak, ilçemizin tamamındaki özel eğitim öğrencileri, onlar için hazırlanmış ve her detayı onlara yönelik olan yeni bir okulda bir araya gelecekler. Bu hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için önemli bir gelişme olacak. Bu konuda Karacabey’in bu ihtiyacının sağlanmasına olumlu yaklaşan Sayın Özer Matlı ve Önder Matlı’ya, ilçe halkı adına teşekkür ediyorum. Matlı ailesi, ülkemizin önde gelen sanayicilerinden. Ülkemize her yıl ciddi katma değer sağlayan, vergi rekortmenlerinden. Karacabey’in kent dinamikleri sporda, turizmde, sağlıkta yani her alanda olduğu gibi eğitimde de birlik-beraberlik içinde, çok güzel işlere imza atıyor” dedi.

 

Matlı ailesi de böylesine değerli ve anlamlı bir çalışmaya destek olmaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade ederek, kent protokolünü ağırlamaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

Çalışmalar hızlıca başladı

 

Belediye Başkanı Özkan, okulun kurulması için çalışmaların ivedilikle başladığını da ifade ederek, “Yer tahsisi ve proje çalışmalarını bir an önce sonlandırıp, en kısa zamanda bu okulumuzu faaliyete geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Taban Mesaiye Temizlik İşleri Personeliyle Başladı Başkan Taban Mesaiye Temizlik İşleri Per...

Belediye Başkanı Alper Taban, bayram tatili sonrası mesaiye Temizlik İşleri Müdürlüğü personelini ziyaret ederek başladı. Bayram süresi...

Osmangazi’de 110 Milyonluk Dev Pazarlık Osmangazi’de 110 Milyonluk Dev Paz...

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Hijyenik Kurban Satış ve Kesim Tesisi, ilk yılında adeta ekonominin can damarı oldu. Dev...

Bayram Süresince 290 Ton Kurban Atığı Toplandı Bayram Süresince 290 Ton Kurban Atığı To...

İnegöl Belediyesi, kurban bayramı süresince vatandaşların bildirimleri üzerine 14 ekiple toplam 290 ton kurban atığı topladı. Bayramın ...

Tekstil Sektörü Mühendisini Arıyor Tekstil Sektörü Mühendisini Arıyor

Tekstil ve hazır giyim sektörü, mühendis açığını kapatabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve olumlu sonuç ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ATİLLA ÖDÜNÇ KURBAN BAYRAMI MESAJI ATİLLA ÖDÜNÇ KURBAN BAYRA...

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ATİLLA ÖDÜNÇ KURBAN BAYRAMI MESA...

Başkan Taban Mesaiye Temizlik İşleri Personeliyle Başladı Başkan Taban Mesaiye Temi...

Belediye Başkanı Alper Taban, bayram tatili sonrası mesaiye ...

Osmangazi’de 110 Milyonluk Dev Pazarlık Osmangazi’de 110 Mi...

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Hijyenik Kurb...

Bayram Süresince 290 Ton Kurban Atığı Toplandı Bayram Süresince 290 Ton ...

İnegöl Belediyesi, kurban bayramı süresince vatandaşların bi...

Tekstil Sektörü Mühendisini Arıyor Tekstil Sektörü Mühendisi...

Tekstil ve hazır giyim sektörü, mühendis açığını kapatabilme...

Yıldırımlı Minikler İçin Güvenli Oyun Alanları Yıldırımlı Minikler İçin ...

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki tüm parkların bakım ve onarım ...

Bursa’da trafiğe dijital göz hapsi Bursa’da trafiğe di...

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Emniyet Müdürlüğü ile imzala...

Tofaş’tan Başarılı Faaliyet Sonuçlarına İmza Tofaş’tan Başarılı ...

Tofaş, 2020 yılının ilk altı aylık dönemine ait finansal son...

Çocukları İnternet bağımlılığından korumak için iyi örnek olun Çocukları İnternet bağıml...

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ebru Öztepe Yavaşçı, çocukları bağımlı...

Yıldırım’da Modern Altyapı Hamlesi Yıldırım’da Modern Altyap...

Cadde ve sokaklardaki bakım, onarım çalışmalarını sürdüren Y...

Osmangazi’de Kurban Tertemiz Geçti Osmangazi’de Kurban Terte...

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe geneli...

TEKNOLOJİ HABERLERİ