Manşet16
Manşet16

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.   Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik […]

25 Mart 2019 - 12:28 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi. A+A-

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.

 

Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği (ROBODER) Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Yılmaz eşliğinde, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Özkan, ülkenin aydınlık geleceği için eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Karacabey Belediyesi olarak imkanları dahilinde eğitime destek olduklarını belirten Özkan, “Bu kapsamda ilçemizdeki eğitim kurumlarına katkıda bulunuyoruz. Yarınlarımız olan öğrencilerimiz için elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. İlçedeki eğitim faaliyetlerinin daha da artması adına kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Öğrencilerin gelecek yıllarda ülkemizin kalkınmasında büyük paya sahip olacağını dile getiren Özkan, bu nedenle eğitime yapılan yatırımların oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

 

Ara eleman ihtiyacı giderilecek

 

Okul-sanayi iş birliğinin de önemine vurgu yapan Özkan, “Bu anlamda mesleki eğitimin yaygınlaşması gerekiyor. Öğrencilerin hızla gelişen teknolojiye uyum sağlaması lazım. Bu nedenle Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yapılan yatırımların gelecekte meyvesini alacağımıza inancım sonsuz. Öğrencilerimiz iş gücüne daha yetkin bireyler olarak mezun olacak” diye konuştu.

 

Sanayiciler tarafından okul için verilen desteklerin mesleki eğitimin gelişmesi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Özkan, bu destekler sayesinde ara eleman ihtiyacının giderilebileceğini söyledi.

 

Atölye çalışması başladı

 

Ermaksan’ın geçtiğimiz yıl, ürettiği 4 adet ileri teknolojili metal işleme makinesini okulun Metal Teknolojisi Alanı’na hediye ettiğini hatırlatan Başkan Özkan, Karacabey Belediyesi, Ermaksan ve ROBODER öncülüğünde Türkiye’ye örnek olacak bir atölyenin çalışmalarını başlattıklarının müjdesini verdi.

 

Eğitime ve öğrencilere olan desteklerine her zaman devam edeceklerini dile getiren Özkan, “Aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına her türlü desteyi vermeye hazırız. Ülkemizin geleceği için eğitime ve teknolojiye olan yatırımların öneminin farkındayız ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz” dedi.

 

Destek olmaya devam edeceğiz

 

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan da sanayideki ara eleman ihtiyacının giderilmesi için meslek liselerinin artırılması gerektiğini söyledi. Meslek liseleri aracılığı ile iş dünyasının talep ettiği nitelikli teknik eleman sayısının artacağını ifade eden Özkayan, “Ermaksan olarak, nitelikli ve kendini yetiştirmiş iş gücüne yatırımlarımız tüm hızıyla sürüyor. Ülkemizin geleceği için iyi yetişmiş iş gücüne ihtiyacımız var. Bu doğrultuda Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Kollarına Teşekkür Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Koll...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a H...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti… MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyaret...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Geleneksel sanatlar festivalde buluşuyor Geleneksel sanatlar festi...

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi t...

Dündar’dan AK Parti Osmangazi Kadın Kollarına Teşekkür Dündar’dan AK Parti Osman...

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangaz...

Doruk Sağlık Grubu’ndan Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti Doruk Sağlık Grubu’ndan B...

Doruk Sağlık Grubu kurucu ortaklarından ve AK Parti Bursa Mi...

MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırlı olsun ziyareti… MÜSİAD’dan Aktaş’a hayırl...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubes...

Tarihi Çarşı Küllerinden Doğdu Tarihi Çarşı Küllerinden ...

Tarihi Çarşı’da 2015 yılında çıkan yangında büyük zarar göre...

Büyükşehir’in 2018 yılı faaliyet raporuna onay Büyükşehir’in 2018 yılı f...

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında topla...

ÜniSporFest’te ödül coşkusu ÜniSporFest’te ödül coşku...

Nilüfer Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik düze...

Bursa Bilim Festivali’ne rekor başvuru Bursa Bilim Festivali’ne ...

Türkiye’nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo içi...

Almanya’dan Bursa’ya dostluk köprüsü Almanya’dan Bursa’ya dost...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Almanya’dan ...

Osmangazi’de Sosyal Denge Protokolü İmzalandı Osmangazi’de Sosyal Denge...

Osmangazi Belediyesi, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Bir...

TEKNOLOJİ HABERLERİ