Reklamı kapat
Manşet16
Manşet16

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.   Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik […]

25 Mart 2019 - 12:28 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi. A+A-

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.

 

Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği (ROBODER) Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Yılmaz eşliğinde, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Özkan, ülkenin aydınlık geleceği için eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Karacabey Belediyesi olarak imkanları dahilinde eğitime destek olduklarını belirten Özkan, “Bu kapsamda ilçemizdeki eğitim kurumlarına katkıda bulunuyoruz. Yarınlarımız olan öğrencilerimiz için elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. İlçedeki eğitim faaliyetlerinin daha da artması adına kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Öğrencilerin gelecek yıllarda ülkemizin kalkınmasında büyük paya sahip olacağını dile getiren Özkan, bu nedenle eğitime yapılan yatırımların oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

 

Ara eleman ihtiyacı giderilecek

 

Okul-sanayi iş birliğinin de önemine vurgu yapan Özkan, “Bu anlamda mesleki eğitimin yaygınlaşması gerekiyor. Öğrencilerin hızla gelişen teknolojiye uyum sağlaması lazım. Bu nedenle Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yapılan yatırımların gelecekte meyvesini alacağımıza inancım sonsuz. Öğrencilerimiz iş gücüne daha yetkin bireyler olarak mezun olacak” diye konuştu.

 

Sanayiciler tarafından okul için verilen desteklerin mesleki eğitimin gelişmesi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Özkan, bu destekler sayesinde ara eleman ihtiyacının giderilebileceğini söyledi.

 

Atölye çalışması başladı

 

Ermaksan’ın geçtiğimiz yıl, ürettiği 4 adet ileri teknolojili metal işleme makinesini okulun Metal Teknolojisi Alanı’na hediye ettiğini hatırlatan Başkan Özkan, Karacabey Belediyesi, Ermaksan ve ROBODER öncülüğünde Türkiye’ye örnek olacak bir atölyenin çalışmalarını başlattıklarının müjdesini verdi.

 

Eğitime ve öğrencilere olan desteklerine her zaman devam edeceklerini dile getiren Özkan, “Aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına her türlü desteyi vermeye hazırız. Ülkemizin geleceği için eğitime ve teknolojiye olan yatırımların öneminin farkındayız ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz” dedi.

 

Destek olmaya devam edeceğiz

 

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan da sanayideki ara eleman ihtiyacının giderilmesi için meslek liselerinin artırılması gerektiğini söyledi. Meslek liseleri aracılığı ile iş dünyasının talep ettiği nitelikli teknik eleman sayısının artacağını ifade eden Özkayan, “Ermaksan olarak, nitelikli ve kendini yetiştirmiş iş gücüne yatırımlarımız tüm hızıyla sürüyor. Ülkemizin geleceği için iyi yetişmiş iş gücüne ihtiyacımız var. Bu doğrultuda Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ortak Paydamız Yıldırım Ortak Paydamız Yıldırım

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

Aylık 4 bin 500 TL bursla staja başladılar Aylık 4 bin 500 TL bursla staja başladıl...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

Yalın Sağlık Anlayışı Yaygınlaşıyor… Yalın Sağlık Anlayışı Yaygınlaşıyor…...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

UR-GE Projeleri İle 750’ye Yakın Firma Dünyaya Açıldı UR-GE Projeleri İle 750’ye Yakın Firma D...

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Bel...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ortak Paydamız Yıldırım Ortak Paydamız Yıldırım...

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaret eden MHP Yı...

Aylık 4 bin 500 TL bursla staja başladılar Aylık 4 bin 500 TL bursla...

TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan 2244 Sanayi Doktora Pr...

Yalın Sağlık Anlayışı Yaygınlaşıyor… Yalın Sağlık Anlayışı Yay...

‘Yalın sağlık’ anlayışıyla hizmet veren Özel Medicabil Hasta...

UR-GE Projeleri İle 750’ye Yakın Firma Dünyaya Açıldı UR-GE Projeleri İle 750’y...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde hayata geç...

Karacabey’de Festival için geri sayım başladı Karacabey’de Festival içi...

Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenece...

Aktaş’tan Turgay Erdem’e “Hayırlı olsun” ziyareti Aktaş’tan Turgay Erdem’e ...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Bele...

Sıcak Havalarda Diyabet Hastalarına 6 Önemli Uyarı Sıcak Havalarda Diyabet H...

Sıcak yaz günlerinde, oluşan sıvı kaybına beslenme ve uyku d...

Akıllı şehirciliğe kurumsal kimlik Akıllı şehirciliğe kurums...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin problemlerinin çözülmesi...

Aktaş’tan Dündar’a Ziyaret Aktaş’tan Dündar’a Ziyare...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Be...

Aktaş: “Turizmde uzun ince bir yoldayız” Aktaş: “Turizmde uzun inc...

Bursa’nın kültürel, tarihi, doğal ve sosyal zenginliği...

TEKNOLOJİ HABERLERİ