Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.   Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik […]

25 Mart 2019 - 12:28 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi. A+A-

Karacabey Belediyesi’nden eğitime bir destek daha

Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları tüm hızla sürüyor. Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın girişimleriyle hayata geçen ve okul-sanayi iş birliğinde örnek olan Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destekler de devam ediyor.

 

Başkan Özkan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği (ROBODER) Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Yılmaz eşliğinde, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Özkan, ülkenin aydınlık geleceği için eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Karacabey Belediyesi olarak imkanları dahilinde eğitime destek olduklarını belirten Özkan, “Bu kapsamda ilçemizdeki eğitim kurumlarına katkıda bulunuyoruz. Yarınlarımız olan öğrencilerimiz için elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. İlçedeki eğitim faaliyetlerinin daha da artması adına kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Öğrencilerin gelecek yıllarda ülkemizin kalkınmasında büyük paya sahip olacağını dile getiren Özkan, bu nedenle eğitime yapılan yatırımların oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

 

Ara eleman ihtiyacı giderilecek

 

Okul-sanayi iş birliğinin de önemine vurgu yapan Özkan, “Bu anlamda mesleki eğitimin yaygınlaşması gerekiyor. Öğrencilerin hızla gelişen teknolojiye uyum sağlaması lazım. Bu nedenle Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yapılan yatırımların gelecekte meyvesini alacağımıza inancım sonsuz. Öğrencilerimiz iş gücüne daha yetkin bireyler olarak mezun olacak” diye konuştu.

 

Sanayiciler tarafından okul için verilen desteklerin mesleki eğitimin gelişmesi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Özkan, bu destekler sayesinde ara eleman ihtiyacının giderilebileceğini söyledi.

 

Atölye çalışması başladı

 

Ermaksan’ın geçtiğimiz yıl, ürettiği 4 adet ileri teknolojili metal işleme makinesini okulun Metal Teknolojisi Alanı’na hediye ettiğini hatırlatan Başkan Özkan, Karacabey Belediyesi, Ermaksan ve ROBODER öncülüğünde Türkiye’ye örnek olacak bir atölyenin çalışmalarını başlattıklarının müjdesini verdi.

 

Eğitime ve öğrencilere olan desteklerine her zaman devam edeceklerini dile getiren Özkan, “Aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına her türlü desteyi vermeye hazırız. Ülkemizin geleceği için eğitime ve teknolojiye olan yatırımların öneminin farkındayız ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz” dedi.

 

Destek olmaya devam edeceğiz

 

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan da sanayideki ara eleman ihtiyacının giderilmesi için meslek liselerinin artırılması gerektiğini söyledi. Meslek liseleri aracılığı ile iş dünyasının talep ettiği nitelikli teknik eleman sayısının artacağını ifade eden Özkayan, “Ermaksan olarak, nitelikli ve kendini yetiştirmiş iş gücüne yatırımlarımız tüm hızıyla sürüyor. Ülkemizin geleceği için iyi yetişmiş iş gücüne ihtiyacımız var. Bu doğrultuda Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Görev Değişikliği Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Göre...

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, İl Sağlık Müdürlüğü görevini  Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a devretti. Bursa İl Sağlık Müdü...

Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz...

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Mahallesi’nde imara aykırı şekilde inşa edildiği belirlenen lüks villayı y...

Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrencilerle Buluştu Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrenci...

Belediye Başkanı Alper Taban, Nöbetçi Kitaphanede öğrencilerle bir araya geldi. Çorba ikramlarının yapıldığı buluşmada eğitim üzerine ö...

İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yaptığı Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11’incisi düz...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Görev Değişikliği Bursa İl Sağlık Müdürlüğü...

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, İl Sağlık...

Gözgeç: “Terör, Yaşam Hakkını Hedef Alan En Kapsamlı Şiddet Hareketidir” Gözgeç: “Terör, Yaşam Hak...

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av....

Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz Bursa’da Kaçak Lüks...

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar...

Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrencilerle Buluştu Başkan Taban Nöbetçi Kita...

Belediye Başkanı Alper Taban, Nöbetçi Kitaphanede öğrenciler...

İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi İHA ile tespit Bursa’ya ö...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’...

Osmangazi’ye ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’ Ödülü Osmangazi’ye ‘Sağlıklı Şe...

Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin gurur kaynağı eseri Panora...

‘Yazının Yolculuğu’ Kültür Akademisinde ‘Yazının Yolculuğu’ Kültü...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Kültür Ak...

Çalgıcı Mektebi’nden “Sonbahar Tadında Nağmeler” Çalgıcı Mektebi’nden “Son...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı ...

Karacabey, kadın girişimcileriyle de örnek oluyor Karacabey, kadın girişimc...

Ekonomik ve sosyal kalkınma açısından pek çok güzel gelişmen...

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi Sağlıklı Kentlerde gündem...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’...

TEKNOLOJİ HABERLERİ