Manşet16
Manşet16

İki Nesil Mezuniyet Töreninde Buluştu…

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, birinci dönem mezunlarıyla 50’nci dönem mezunları bir araya geldi. Bursa’nın köklü çınarlarından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 50’nci dönem mezunlarını verdi. Birinci ve 50’nci dönem mezunlarının buluştuğu ve BİHMED tarafından okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine; Sağlık Bakan […]

17 Haziran 2019 - 13:56 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi. A+A-

İki Nesil Mezuniyet Töreninde Buluştu…

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, birinci dönem mezunlarıyla 50’nci dönem mezunları bir araya geldi.

Bursa’nın köklü çınarlarından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 50’nci dönem mezunlarını verdi. Birinci ve 50’nci dönem mezunlarının buluştuğu ve BİHMED tarafından okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine; Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, AK Parti Bursa Milletvekilleri Atilla Ödünç ve Ahmet Kılıç, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Sağlık İl Müdürü Dr. Özcan Akan, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan’ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, 17 ilçedeki BİHMED temsilcileri, Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin birinci ve 50’nci dönem mezunları, aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

Mezuniyet töreni okul öğrencilerinin gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra birinci dönem mezunları adına Ahmet Eren ve 50’nci dönem mezunları adına Salim Okur görüşlerini paylaştı.

“İmam Hatipler destansı yürüyüşüne devam ediyor”

Eski ve yeni mezunlarının duygularını paylaşmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak BİHMED Başkanı Kadir Oruç konuştu. Oruç, eğitimin niteliksel çıtasının yukarıya çıkarabilmenin temel şartlarından birinin sürekli ve yeterli bir sivil toplum desteğinin sağlanması olduğu söyledi. 2018-2019 eğitim öğretim yılında imam hatip liselerinden 3 bin 9, ortaokullarında da 6 bin 343 öğrencinin mezun olduğuna dikkat çeken Oruç, “İmam hatipler, yakın geçmişte ciddi işler icra ettiler, bugün de bütün canlılığı ve dinamizmiyle destansı yürüyüşlerine devam etmektedirler. Gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla var olmaya devam edeceklerdir” dedi.

BİHMED Başkanı Kadir Oruç’un ardından konuşan ve kendisinin de bu okuldan mezun olduğunu hatırlatan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, mezuniyet töreni vesilesiyle okulda olmaktan mutluluk duyduğunu, mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar diledi ve organizasyonun gerçekleşmesinde katkıları bulunanlara teşekkür etti.

50’nci dönem mezunlarına hayatlarında başarılar dileyen BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin, imam hatip liseleri arasındaki yerine dikkat çekti. Rektör Kılavuz, mezunlara hayatın her alanında başarılar diledi.

“BİHMED gençlerdeki potansiyeli ortaya çıkarıyor”

Gençliğin ülke geleceği açısından önemine işaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir ise BİHMED’in çalışmalarından övgüyle bahsetti. Demir, BİHMED’in gençleri iyiye yönlendiren ve gençlerdeki potansiyeli ortaya çıkaran önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Mezuniyet töreninde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de “İnşallah ileriki yıllarda sizler de burada idareci olarak, yönetici olarak, sanayici olarak, inşallah genç sizden sonraki mezun kardeşlerimize, arkadaşlarınıza seslenirsiniz” diye konuştu.

Törene katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir de yenilenen ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul eden Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin, bu görünüme kavuşmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti. Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin diğer imam hatip liseleri arasında farklı bir yerde olduğunu belirten Eldemir, “Bu okulumuzun bu görünüme gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan daha nice başarılı nice nesiller yetişecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor...

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mez...

Bursalılara ulaşımda çifte müjde Bursalılara ulaşımda çifte müjde

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mez...

Dündar: “Akademisyenlerin Görüş ve Önerilerine Açığız” Dündar: “Akademisyenlerin Görüş ve Öneri...

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mez...

Gözgeç 15 Temmuz’un Kahraman Kadınlarını Unutmadı Gözgeç 15 Temmuz’un Kahraman Kadınlarını...

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mez...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor BUÜ Tanıtım ve Tercih Gün...

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrenciler...

Bursalılara ulaşımda çifte müjde Bursalılara ulaşımda çift...

Bursa’da ulaşım, Kurban Bayramı nedeniyle 11-14 Ağustos tari...

Dündar: “Akademisyenlerin Görüş ve Önerilerine Açığız” Dündar: “Akademisyenlerin...

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Uludağ Üniversite...

Gözgeç 15 Temmuz’un Kahraman Kadınlarını Unutmadı Gözgeç 15 Temmuz’un Kahra...

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi A...

BUSKİ laboratuvarları başarılarına bir yenisini daha ekledi BUSKİ laboratuvarları baş...

BUSKİ Atıksu Laboratuvarları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ...

Uzmandan, YKS Sonuçlarına Dair Öğrenci Ve Ailelere Önemli Uyarılar Uzmandan, YKS Sonuçlarına...

Özel Hayat Hastanesi Klinik Psikolog Nilay Gürtaş, önceki gü...

MÜSİAD’dan Başkan Dündar’a Tebrik Ziyareti MÜSİAD’dan Başkan Dündar’...

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şube...

Bursa Şehir Hastanesi’nin İlk Bebeğine Hediye Bursa Şehir Hastanesi’nin...

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve İşletme Müdürü Haka...

Şampiyon Badmintonculardan Başkan Dündar’a Ziyaret Şampiyon Badmintoncularda...

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, uluslararası müsa...

Kaçağa karşı etkin mücadele, kararlı duruş Kaçağa karşı etkin mücade...

Bursa’nın en önemli sorunu olan, ulaşım başta olmak üzere bi...

TEKNOLOJİ HABERLERİ