Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

İki Nesil Mezuniyet Töreninde Buluştu…

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, birinci dönem mezunlarıyla 50’nci dönem mezunları bir araya geldi. Bursa’nın köklü çınarlarından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 50’nci dönem mezunlarını verdi. Birinci ve 50’nci dönem mezunlarının buluştuğu ve BİHMED tarafından okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine; Sağlık Bakan […]

17 Haziran 2019 - 13:56 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi. A+A-

İki Nesil Mezuniyet Töreninde Buluştu…

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, birinci dönem mezunlarıyla 50’nci dönem mezunları bir araya geldi.

Bursa’nın köklü çınarlarından Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 50’nci dönem mezunlarını verdi. Birinci ve 50’nci dönem mezunlarının buluştuğu ve BİHMED tarafından okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine; Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, AK Parti Bursa Milletvekilleri Atilla Ödünç ve Ahmet Kılıç, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Sağlık İl Müdürü Dr. Özcan Akan, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan’ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, 17 ilçedeki BİHMED temsilcileri, Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin birinci ve 50’nci dönem mezunları, aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

Mezuniyet töreni okul öğrencilerinin gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra birinci dönem mezunları adına Ahmet Eren ve 50’nci dönem mezunları adına Salim Okur görüşlerini paylaştı.

“İmam Hatipler destansı yürüyüşüne devam ediyor”

Eski ve yeni mezunlarının duygularını paylaşmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak BİHMED Başkanı Kadir Oruç konuştu. Oruç, eğitimin niteliksel çıtasının yukarıya çıkarabilmenin temel şartlarından birinin sürekli ve yeterli bir sivil toplum desteğinin sağlanması olduğu söyledi. 2018-2019 eğitim öğretim yılında imam hatip liselerinden 3 bin 9, ortaokullarında da 6 bin 343 öğrencinin mezun olduğuna dikkat çeken Oruç, “İmam hatipler, yakın geçmişte ciddi işler icra ettiler, bugün de bütün canlılığı ve dinamizmiyle destansı yürüyüşlerine devam etmektedirler. Gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla var olmaya devam edeceklerdir” dedi.

BİHMED Başkanı Kadir Oruç’un ardından konuşan ve kendisinin de bu okuldan mezun olduğunu hatırlatan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, mezuniyet töreni vesilesiyle okulda olmaktan mutluluk duyduğunu, mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar diledi ve organizasyonun gerçekleşmesinde katkıları bulunanlara teşekkür etti.

50’nci dönem mezunlarına hayatlarında başarılar dileyen BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin, imam hatip liseleri arasındaki yerine dikkat çekti. Rektör Kılavuz, mezunlara hayatın her alanında başarılar diledi.

“BİHMED gençlerdeki potansiyeli ortaya çıkarıyor”

Gençliğin ülke geleceği açısından önemine işaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir ise BİHMED’in çalışmalarından övgüyle bahsetti. Demir, BİHMED’in gençleri iyiye yönlendiren ve gençlerdeki potansiyeli ortaya çıkaran önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Mezuniyet töreninde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de “İnşallah ileriki yıllarda sizler de burada idareci olarak, yönetici olarak, sanayici olarak, inşallah genç sizden sonraki mezun kardeşlerimize, arkadaşlarınıza seslenirsiniz” diye konuştu.

Törene katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir de yenilenen ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul eden Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin, bu görünüme kavuşmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti. Bursa Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin diğer imam hatip liseleri arasında farklı bir yerde olduğunu belirten Eldemir, “Bu okulumuzun bu görünüme gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan daha nice başarılı nice nesiller yetişecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Konut Alımı İçin Fırsat Dönemi… Konut Alımı İçin Fırsat Dönemi…

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, üç kamu bankası tarafında sıfır konutlara verilecek...

Karacabey’de Bakan Selçuk’un olumlu baktığı projeye başlandı Karacabey’de Bakan Selçuk’un oluml...

Bursa Valiliği tarafından yapılan deprem dayanıklılık testlerinden sonra yıkım kararı alınan Karacabey Cumhuriyet Okulu’nun A ve B blok...

Dokuz Gözeler Değerlenecek Dokuz Gözeler Değerlenecek

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Dokuz Gözeler mevkiindeki yaklaşık 80 dönümlük alanda hayata geçirilmesi planlanan yaşam ve rek...

İnegöl’de Maske Dağıtımları 8 Noktadan Devam Edecek İnegöl’de Maske Dağıtımları 8 Nokt...

İnegöl Belediyesi, pandemi süresince başarılı şekilde sürdürdüğü maske üretim ve dağıtımlarına normalleşme sürecinde de devam ediyor. 8...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sıra geldi diyabet ve obezite ile mücadeleye… Sıra geldi diyabet ve obe...

Dünyayı tehdit eden salgının belini kırmak için ülkelerin ta...

Konut Alımı İçin Fırsat Dönemi… Konut Alımı İçin Fırsat D...

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD)...

Karacabey’de Bakan Selçuk’un olumlu baktığı projeye başlandı Karacabey’de Bakan ...

Bursa Valiliği tarafından yapılan deprem dayanıklılık testle...

Dokuz Gözeler Değerlenecek Dokuz Gözeler Değerlenece...

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Dokuz Gözeler mevkii...

İnegöl’de Maske Dağıtımları 8 Noktadan Devam Edecek İnegöl’de Maske Dağ...

İnegöl Belediyesi, pandemi süresince başarılı şekilde sürdür...

Ulaşımdaki konfor köprülere de yansıdı Ulaşımdaki konfor köprüle...

Bursa’da sokağa çıkma yasağı uygulamalarında yaklaşık ...

TÜBİTAK İHA Yarışması’nda BUÜ Öğrencilerinden Önemli Başarı TÜBİTAK İHA Yarışması’nda...

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerind...

Uğurdağ: “İnegöl’ün Yanındayız” Uğurdağ: “İnegöl’ün Yanın...

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ,...

Uzm. Dr. Kaşıkcı, Covid-19 Süresince Yürütülen Mücadeleyi Anlattı Uzm. Dr. Kaşıkcı, Covid-1...

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, yeni tip...

Yeni Normal Döneminde Üniversite Eğitimi Z Kuşağını Kurtarabilecek mi? Yeni Normal Döneminde Üni...

  Son dönemlerde yeni bir çalışma düzeni, küreselleşme ...

Yeni normal ve akıllı yaşam Yeni normal ve akıllı yaş...

İlk işaretlerini 20 yıl önce gördüğümüz ve son 10 yıldan bu ...

TEKNOLOJİ HABERLERİ