Reklamı kapat
Manşet16
Manşet16

Fatih Altaylı: Başkan ikna etse genel kurul ‘hayır’ demezdi (Hakan Şükür Arif Erdem ihraçları)

Fatih Altaylı, gündeme oturan Hakan Şükür Arif Erdem vakasını değerlendirdi: “İhraçların genel kuruldan dönmesi yönetimin suçu. Başkan kürsüye çıkıp ikna etse, genel kurul atardı. Üstelik de ihracı onaylamayanlar genel kurulda sonuna kadar bekleyen birkaç kişi. Ben yönetimde olsam bu ihraçları genel kurula bile getirmezdim. ‘İsteyen gitsin dava açsın’ derdim”

28 Mart 2017 - 17:43 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi. A+A-

Fatih Altaylı: Başkan ikna etse genel kurul ‘hayır’ demezdi (Hakan Şükür Arif Erdem ihraçları)

FATİH ALTAYLI | KÖŞEBAŞI

– Galatasaray’daki Hakan Şükür, Arif Erdem ve İsmail Demiriz olayı gündeme damga vurdu. Bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

– Başından sonuna kadar aptallık, basiretsizlik ve işbilmezlik olarak nitelendiriyorum. Basit bir ihraç olayının bu hale gelmesi ve kulübe zarar verecek, kulübü töhmet altında bırakacak bir noktaya taşınmasının temel nedeni yönetimin zaafları, beceriksizliğidir.

– Neden yönetimi suçluyorsunuz. Yönetim kararı alıp genel kurula getirmedi mi?

– Zafiyet dediğim de tam bu noktada başlıyor zaten. Bunu genel kurula niye getiriyorsunuz kardeşim. Kendisine güvenen bir yönetim bu kişileri üyelikten atar ve genel kurula falan da getirmez. İtirazı olan varsa, hak kaybına uğradığını düşünen varsa, onlar getirir genel kurula. Ya da mahkemeye gider. G.Saray açısından bu kadar kritik sonuçları olabilecek bir meselede kendine güvenen bir yönetim kararını alır ve uygular. Bu durumdan rahatsız olan varsa o getirsin genel kurula, biz de kim kimdir anlamış oluruz. Bunu genel kurula getirip oylatmak birinci hata…

BAŞKAN ÖZBEK ACEMİ

– Birden fazla mı hata var? 

– Tabii ki birden fazla hata var. De ki, bunun sonuçlarını hesaplayamadın, kafan çalışmıyor, işi bilmiyorsun; o zaman da bu kişilerin neden G.Saray’dan ihraç edilmesi gerektiğini çıkar genel kurula anlatırsın. İnşaat projelerini şunu bunu “Ben yaptım” diye anlatıp genel kurulun desteğini istediğin gibi, bu konuyu da anlatır, bu ihraçların arkasında durur ve genel kuruldan yönetimin bu konudaki kritik kararının arkasında durulmasını istersin. Bu ihraçlara onay istersin. Genel kurulu yönlendirirsin. Ama başkan bunu yapmadı. Çünkü acemi, işi bilmiyor. Tam aksine bu ihraçlar oylanırken genel kurulda değil. Bu oylamadan önce çıkıp anlatması lazım. Divan başkanı da ayrı hatalı. O da durumu kontrol etmeli, gerekirse başkana veya yönetime söz hakkı verip yeniden oylama yaptırmalıydı. Tam bir basiretsizlik örneği. Tamamen yönetimin G.Saray’ı yönetemediği gibi, bu durumu da yönetememesi durumu.

– Fakat yönetim bir gün sonra ihraç etti. ‘Madem böyle bir yetkisi vardı neden daha önce kullanmadı?’ en çok sorulan soru… Siz ne düşünüyorsunuz?

– Dediğim de tam bu. Bu yetkiyi kullanmaya bile gerek yok. Çünkü bu da başka komplikasyonlar doğuruyor. Aynı durumdaki başka üyelerin atılması da gündeme gelecek şimdi. Halbuki “Yönetim kararıyla attım ve G.Saray’ın ali menfaatleri nedeniyle genel kurula da getirmiyorum” deseler iş bitecek. Gitsin onlar dava açsın veya genel kurula getirsin. Tamamen yönetimin suçu.

SİYASET YAPACAKSAN KULÜBÜ ALET ETME

– ‘G.Saray’da böyle bir FETÖ gücü mü var?’ diye soruyor herkes. Ne diyorsunuz? 

– Ne FETÖ gücü olacak Galatasaray’da. Dün yurt dışında bu olayı öğrendiğimden beri genel kurula katılan arkadaşlarımı arayıp ne olduğunu soruyorum. Ne yazık ki, bizim arkadaşların hemen hemen tamamı oylama sırasında salonda değil. Yönetim ibra edilince pasaja muhabbete gitmiş bizimkiler. Edinebildiğim bilgi şu: Konunun FETÖ ile ilgisi yok. Daha çok “Hükümet istedi diye biz bir şey yapmayız” demek istemişler. Böyle davranmalarının nedeni FETÖ’cülükleri değil, siyaseten muhalif olmaları. Bu sapla samanı karıştırmaktır. Siyaseten muhalif olabilirsin. Ama birilerinin FETÖ’cü damgasını yapıştırmaya çalıştığı kulübe böyle bir zarar vermek ne demek ya! Bu kulüp her türlü siyasi hareketten de, devleti ele geçirmeye çalışan herkesten de eskidir, köklüdür ve kalıcıdır. Siyaset yapacaksan git başka yerde yap, niye kulübü buna alet ediyorsun. Ama dediğim gibi kabahat yönetimde.

İŞİ BİLENLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ İBRA ETMEDİ

– Mali kongrede Özbek yönetimi her iki yönden ibra oldular. İbra yorumunuz nedir? Sizi tatmin etti mi? Geleceğini nasıl görüyorsunuz?

– G.Saray’da fikren bana yakın olan tüm dostlarım ibra etmeme yönünde oy kullandı. İbra eden dostlarım da var ama işi bilenlerin büyük bölümü ibra etmedi. Kongreden benim edindiğim izlenim, başkanın sürekli doğru olmayan ifadeler kullanıp, genel kurulu kandırması oldu. Araziyi satmış, parası için bir evrak almış, bunu teminat gösterip yeniden kredi kullanmış ve kalkmış “Emlak Konut temliği” diyor. Ya bilmiyor ya genel kurulu kandırmaya çalışıyor. Genel kurul da kanıyor. İşin acısı G.Saray için böylesi bir yanlışa “Evet” diyorlar, sonra bir başka yanlışa imza atıp ihraçlara “Hayır” diyorlar. İkisi de aynı genel kurul. Anlıyorsunuz değil mi, yıllardır genel kurulun içindeki bazı tipleri niye eleştirdiğimi. Ve genel kurulda kimse çıkıp da “Yahu şu sözleşme devlet sırrı değil, açıklayın sözleşmeyi” demiyor. 

İRFAN AKTAR’A ‘ABİ ŞUNU YENİDEN OYLAT’ DERDİM

– Yönetim ‘Böyle bir durumu hiç beklemiyorduk, bizim için de sürpriz oldu’ diyor. Sizin yorumunuz nedir?

– İş oylamaya gelince neyin ne olacağını bilemezsin. Hele hele bunun için genel kurulda çalışmamışsan, lobi yapmamışsan… Anlaşılıyor ki, bu mesele de ibra kadar önemliymiş. O zaman bunun için de genel kurulu ikna edeceksin. Bak ben orada olsam, gider İrfan Aktar’a “Abi şunu yeniden oylat” derdim ve arada başkandan kürsüye çıkıp bu ihraçların önemini anlatmasını rica ederdim. Bu iş orada çözülürdü. Biraz bilgi, biraz deneyim, biraz basiretle bu iş orada bile çözülürdü. Atla deve değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Perilerden farklı galibiyet Perilerden farklı galibiyet

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, evinde Antalya 07 Basketbol takımını konuk etti. Bursa...

Bursa, Hatice Kübra ile Olimpiyatlarda Bursa, Hatice Kübra ile Olimpiyatlarda

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Taekwondo sporcusu Hatice Kübra İlgün, Rusya’da devam eden Grandprix Finalleri’nde Olimpiyat kotas...

Potada Gemlik’e BUDO desteği Potada Gemlik’e BUDO desteği

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım şirketi Burulaş bünyesindeki Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele e...

Karacabey Belediyespor tüm branşlarda dolu dizgin Karacabey Belediyespor tüm branşlarda do...

Karacabey Belediyespor tüm branşlarda elde ettiği başarılı sonuçlarla ilçe halkının göğsünü kabartmaya devam ediyor. Karacabey Belediye...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Limak Enerji’ye çifte ödül Limak Enerji’ye çifte ödü...

Gerçekleştirdiği sosyal projeler ve müşteri memnuniyeti odak...

Bunları ye gripten korun Bunları ye gripten korun

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Tugba Küçük, vücut direncini y...

Başkan Işık: “Asıl engel akıl ve kalpte oluşturulan duvarlardır” Başkan Işık: “Asıl ...

Gürsu Belediyesi ve Van Muradiyeliler Derneği işbirliğinde g...

“Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri sempozyumla sona erdi “Yılın Yazarı Nezihe Meri...

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etk...

Bursalı inşaat ve yapı sektörü temsilcileri Dubai’de Bursalı inşaat ve yapı se...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) üyesi inşaat ve yap...

“Arşiv, ciddiyet göstergesidir” “Arşiv, ciddiyet gösterge...

Bursa Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik düzenlenen r...

Mudanya Belediyesi, yüzme havuzunu kapattırdı Mudanya Belediyesi, yüzme...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında Mudanya’...

Bursa’nın değerleri İzmir’de vitrine çıktı Bursa’nın değerleri İzmir...

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından ol...

Şarkılar sanat güneşi için seslendirildi Şarkılar sanat güneşi içi...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk San...

Perilerden farklı galibiyet Perilerden farklı galibiy...

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyü...

TEKNOLOJİ HABERLERİ