Yerelin Sesi, Genelin Yansıması
Yerelin Sesi, Genelin Yansıması

Bozbey: Bursa’da her yer eşit olacak

Yıldırım ilçesinde vatandaşlarla buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kenti, paydaşlarla birlikte doğru bir şekilde planlayarak, sorunların üstesinden geleceklerini belirtti. Bozbey, “Yolun altı ve üstü’ diye bir kavram kalmayacak. Her yer eşit olacak” dedi.   Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonunda Nilüfer ve Yıldırım’ın çeşitli mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. CHP Yıldırım […]

25 Mart 2019 - 13:58 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi. A+A-

Bozbey: Bursa’da her yer eşit olacak

Yıldırım ilçesinde vatandaşlarla buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kenti, paydaşlarla birlikte doğru bir şekilde planlayarak, sorunların üstesinden geleceklerini belirtti. Bozbey, “Yolun altı ve üstü’ diye bir kavram kalmayacak. Her yer eşit olacak” dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonunda Nilüfer ve Yıldırım’ın çeşitli mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.
CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş ve Millet İttifakı CHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun ile birlikte Millet, Arabayatağı, Hacivat, Mimar Sinan ve 75. Yıl Mahalleleri’nde gece geç saatlere kadar dernek ve kıraathane ziyaretleri gerçekleştiren  Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem ile birlikte de Görükle’deki Rıza Aga Mübadele Kahvesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Bozbey, hem proje önerilerini paylaştı hem de vatandaşların sorularını yanıtladı. Gittiği yerlerde halkın yoğun ilgiyle karşıladığı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kentsel dönüşüm ve ulaşım sorununa dikkat çekti.

ÖNCELİK ÇOCUKLAR VE GENÇLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile birlikte Arabayatağı Mahallesi’nde Muş Kızılağaç Beldesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de (Muş KIDER) ziyaret eden Mustafa Bozbey, burada yaptığı konuşmada 31 Mart’tan sonra yapılacak her hizmette, karar süreçlerinde halkın görüşlerinin etkin olacağını belirtti. Önceliğin gençlere ve çocuklara vereceklerini ifade eden Bozbey, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kaybediyoruz. Onları kazanmak, kucaklamak istiyoruz. Bölgede yeşil alan, park, sosyal, kültürel ve sportif tesis yok. Bunları yapmak zorundayız. İnsan odaklı projeleri hayata geçirdiğimizde, gençler ve çocuklar farklı yollara değil, sosyal, kültürel ve spor alanlarına yönelecek. Hedefimiz bu” dedi.

ÖNCE DOĞRU PLANLAMA

Ulaşım, park ve yeşil alan ile kentsel dönüşüm konularına da değinen Mustafa Bozbey, paydaşlarla birlikte kenti doğru planlayarak işe başlayacaklarını söyledi. Bozbey, “Böylece hizmet ve projeler de insan odaklı olmuş olacak. Kentsel dönüşümü de vatandaşların haklarını koruyarak yapacağız. 31 Mart’tan itibaren Bursa, yeşil ve tarihi kimliğine yeniden dönüşecek” şeklinde konuştu.

Hacivat Mahallesi’nde gerçekleştirdiği kıraathane ziyaretinde de vatandaşlara seslenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Bugüne kadar hizmetten yoksun olan yerlere daha fazla dokunacağız. Dengeyi sağlamak zorundayız. ‘Yolun altı ve üstü’ diye bir kavram kalmayacak. Her yer eşit olacak” ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, günün son ziyaretini Fidyekızık Ali Yazıcı Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’ne yaptı. Gecenin geç saatinde gerçekleşen ziyarette Bozbey’i, kalabalık bir grup karşıladı. Vatandaşlara teşekkür eden Bozbey, “Hem Yıldırım hem Bursa 1 Nisan sabahına gülümseyerek uyanacak. İnşallah 31 Mart’tan itibaren Bursa’nın dört bir köşesinde her bir sorununu bilen ve proje üreten, Bursa’nın ve Bursalılar’ın adayı olarak çıktığımız yolculukta sizlerin de desteğiyle projelerimizi tek tek uygulamaya başlayacağız. Derdimiz Bursa, Bursalılar’ın mutlu, huzurlu ve güvenli bir kentte yaşaması. Biz insanların gözlerinin gülümsemesi için yola çıktık” dedi.

Projelerini anlatan Mustafa Bozbey, ulaşım konusunda Bursa’yı metro sistemiyle buluşturacaklarını söyledi. Bozbey, “Kentin her mahallesinden geçen ve insanların yaşadığı noktalarda istasyonların olduğu bir anlayıştan bahsediyorum. Mevcut yapıda insanlar istasyonlara taşınıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sistem yoktur. Raylı sistem yolcunun olduğu yere gider” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Görev Değişikliği Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Göre...

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, İl Sağlık Müdürlüğü görevini  Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a devretti. Bursa İl Sağlık Müdü...

Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz...

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Mahallesi’nde imara aykırı şekilde inşa edildiği belirlenen lüks villayı y...

Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrencilerle Buluştu Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrenci...

Belediye Başkanı Alper Taban, Nöbetçi Kitaphanede öğrencilerle bir araya geldi. Çorba ikramlarının yapıldığı buluşmada eğitim üzerine ö...

İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yaptığı Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11’incisi düz...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde Görev Değişikliği Bursa İl Sağlık Müdürlüğü...

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, İl Sağlık...

Gözgeç: “Terör, Yaşam Hakkını Hedef Alan En Kapsamlı Şiddet Hareketidir” Gözgeç: “Terör, Yaşam Hak...

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av....

Bursa’da Kaçak Lüks Villaya Balyoz Bursa’da Kaçak Lüks...

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar...

Başkan Taban Nöbetçi Kitaphanede Öğrencilerle Buluştu Başkan Taban Nöbetçi Kita...

Belediye Başkanı Alper Taban, Nöbetçi Kitaphanede öğrenciler...

İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi İHA ile tespit Bursa’ya ö...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’...

Osmangazi’ye ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’ Ödülü Osmangazi’ye ‘Sağlıklı Şe...

Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin gurur kaynağı eseri Panora...

‘Yazının Yolculuğu’ Kültür Akademisinde ‘Yazının Yolculuğu’ Kültü...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Kültür Ak...

Çalgıcı Mektebi’nden “Sonbahar Tadında Nağmeler” Çalgıcı Mektebi’nden “Son...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı ...

Karacabey, kadın girişimcileriyle de örnek oluyor Karacabey, kadın girişimc...

Ekonomik ve sosyal kalkınma açısından pek çok güzel gelişmen...

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi Sağlıklı Kentlerde gündem...

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’...

TEKNOLOJİ HABERLERİ