Reklamı kapat
Manşet16
Manşet16

Alkışlar Nilüfer Çocuk Korosu’na

Türkiye’nin ödüllü koroları arasında yer alan Nilüfer Çocuk Korosu, verdiği konserlerle büyük beğeni topluyor. 69 çocuğun yer aldığı koro şimdi yeni yıl konserine hazırlanıyor. Nilüfer Belediyesi bünyesinde 2016 yılında kurulan Nilüfer Çocuk Korosu, Türkiye’nin örnek koroları arasına girdi. 3 yıldır çalışmalarını sürdüren koro, aldığı sayısız ödülle başarılarını taçlandırıyor. 9-15 yaş arası 69 öğrencinin bulunduğu koroda […]

12 Aralık 2019 - 17:37 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi. A+A-

Alkışlar Nilüfer Çocuk Korosu’na

Türkiye’nin ödüllü koroları arasında yer alan Nilüfer Çocuk Korosu, verdiği konserlerle büyük beğeni topluyor. 69 çocuğun yer aldığı koro şimdi yeni yıl konserine hazırlanıyor.
Nilüfer Belediyesi bünyesinde 2016 yılında kurulan Nilüfer Çocuk Korosu, Türkiye’nin örnek koroları arasına girdi. 3 yıldır çalışmalarını sürdüren koro, aldığı sayısız ödülle başarılarını taçlandırıyor.
9-15 yaş arası 69 öğrencinin bulunduğu koroda yer alan çocuklar her hafta cumartesi ve pazar günleri çalışmalarını sürdürüyor. Çocuklar hafta sonlarını müzikle geçirmekten son derece mutlu.
Kurulduğu tarihten bu yana koroda yer alan Ege Temel, geçen süre içinde müzikle ilgili çok şey öğrendiğini söyledi. “Solfej bilgim yoktu solfej yapmayı öğrendim, nota bilgim arttı. Bu koroda çok iyi şeyler öğrendim, hayatım değişti. Koro, şarkıya olan sevgimi arttırdı” diye konuştu.
Kavin Yaman da 4 yıldır çalışmalarında yer aldığı koronun hayatına çok şey kattığını söyleyenlerden. Konserlerde çok heyecan duyduğunu dile getiren Kavin, “Şarkı söylemek çok keyifli” diyerek koroda yer almaktan duyduğu mutluluğu paylaştı.
Duru Meşekıran koro çalışmalarının, ses dinleme becerilerini geliştirdiğini belirterek, hafta sonlarında çalışmalara katılmaktan büyük keyif aldığını söyledi.
Nilüfer Çocuk Korosu şefi Suat Şahin de kuruluşundan yana şefliğini yaptığı koroda büyük yol aldıklarını söyledi.
Koronun kendi içinde birden çok yapılanması olduğunu anlatan Şef Suat Şahin, “Çocuklarımızın ses bölgelerini belirliyoruz. Düzenlenmiş ya da bestelenmiş eserleri de bu ses gruplarına göre doğru tekniklerle çalışıyoruz. Her sesi kendi özelliğine göre çalıştırıyoruz, çoksesli şarkılar üzerinde bunları uyguluyoruz. Koro çalışmalarında nota eğitimi veriyoruz ve solfej çalıştırıyoruz. Solfejle işe başlıyoruz, çünkü çocukların sesi ergenlikle birlikte mutasyona giriyor. Ses mutasyonu da en rahat eğitilerek atlatılır. Burada bu eğitimi veriyoruz, yani seslerini kullanma becerilerini veriyoruz. Daha sonra eğer ses değişimi olursa, öğrencilerin ses rengi değişirse ses grubunun yerini değiştiriyoruz. Böylelikle sesi zorlanmadan öğrencinin kendi kişisel ses gelişimine de katkıda bulunuyoruz ” dedi.
Bursa’da verdikleri konserlerin yanı sıra şehir dışında da şenliklere katıldıklarını ve bu şenliklerden de ödüllerle döndüklerini söyleyen şef Suat Şahin, “Otoritelerin koromuzu Türkiye’deki en iyi korolar listesine koyması bizi mutlu etti. Demek ki çalışmalarımız sonuç verdi. Bu ödüller de çocuklarımızı daha çok motive ediyor. Bir çocuğun değişmesiyle dünyanın değişeceği fikrinden yola çıkarak hepsine katkı sağlamaya çalışıyoruz ” diye konuştu.
Çalışmalarını aralıksız sürdüren Nilüfer Çocuk Korosu, 24 Aralık Salı günü saat 20.00’de Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yapılacak yeni yıl konseri ile seyirci karşısına çıkacak.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız oldu Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıld...

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı kim  olacağı merak ediliyordu. İl Başkanı bugün belli oldu. Gelecek Partisi Bursa İl Başkanlığı görevi...

Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi kuruluyor Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi kuru...

Nilüfer İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi deneyim paylaşım toplantısında konuşan Başkan Erdem, N...

İnegöl Belediyesi 2790 can dostunu sağlığına kavuşturdu İnegöl Belediyesi 2790 can dostunu sağlı...

İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2019 yılında Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde 110 kısırlaştırma, 30 kırık op...

‘Şehirler buluşuyor, ekonomi konuşuyor’ ‘Şehirler buluşuyor, ekonomi konuşuyor’...

Bursa ile Balıkesirli sanayici ve iş insanları, ‘Şehirler buluşuyor, ekonomi konuşuyor’ konulu program dolayısıyla Balıkesir’de bir ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yarışma başlıyor Yarışma başlıyor

Bursa 2’nci Liseler Arası Kısa Film Yarışması başladı. Temas...

Gıda Mühendisleri Odası’nda Serkan Durmuş adaylığını açıkladı Gıda Mühendisleri Odası’n...

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin 25-26 Ocak ta...

Robotik kodlamada sertifika heyecanı Robotik kodlamada sertifi...

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların bilim ve teknoloj...

Bursa’da 536 bin öğrenci tatile giriyor Bursa’da 536 bin öğrenci ...

Bursa’da 1897 okulda 586 bin 993 öğrenci ve 39 bin 870 öğret...

BUSKİ’den hem sağlıklı su, hem tasarruf yatırımı BUSKİ’den hem sağlıklı su...

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, İnegöl Es...

İnegöl Belediyesi’nden 30 bin kumbara İnegöl Belediyesi’nden 30...

İnegöl Belediyesi tarafından tertiplenen 4. Kitap Günleri 13...

BİLDEF, Bursa’nın meselelerini masaya yatırdı BİLDEF, Bursa’nın meselel...

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’na (BİLDEF) bağlı 20 dernek ...

Burkay: “Sanayi yatırımları Bursa’nın gelecek 50 yılını şekillendirecek” Burkay: “Sanayi yatırımla...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde Bursa’daki...

Aktaş: “2020 Büyükşehir için yatırım yılı olacak” 17.01.2020 11:38:1 Aktaş: “2020 Büyükşehir i...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019’un seçi...

Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız oldu Gelecek Partisi İl Başkan...

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı kim  olacağı merak ediliyor...

TEKNOLOJİ HABERLERİ